Şaşkın Adamın Günlüğü 12


İzlediği bir aşk filmiydi. Türlü badireleri atlatan iki sevgili nihayet kavuşabilmişlerdi! Bu işi hiç doya doya yapmamıştı! Film izleme işini… o evde hep bir karmaşa olurdu, bir yandan anası bir yandan ablaları, o kadar baskın karakterdeydiler ki, adam bu yaşına kadar bir kız çocuğu kadar ürkek yetişmişti. Hiç çıkmadığı üniversite evinden, birkaç sıradan dost edinerek ayrılmış, hiç istemediği karamaşa evine dönüvermişti. Ama şimdi, ciddi bir karar ile yanlızlığı seçmişti.
Filmdeki gibi bir aşkı hayal etti. Sarışın nazik bir bayan ile, gerçek hayatta kalıbına hiç uyumayacak kadar, cesur, kararlı ve erkekçe bir aşk yaşamıştı. O, bir çiçek gibi açılacak mıydı?
Ertesi gün saat on çayında Leyla yanaştı. öğlen bize takılın efendim diyerek tatlı bir meltem ile geçti yanından! Şu an duyduğu aşırı sıkılganlık hali hiç normal değildi. alt tarafı birkaç insan ile hemde iş arkadaşları ile yemek yiyecekti. Ama o şimdi; ölesiye sıkılıyor ve ölesiye utanç duyuyordu. Uzaktan buğz ettiği o sıradan insanlığa neden bu kadar korkakça yaklaşıyordu ki?
Tabldotlarını seçerek doldurdukları orta hali büyük bir restorandaydılar. Ortamın 2 erkeği kerim ve Ömer gayet komik olabilen karakterlerdi. Kadınlar durmadan onların esprilerine kahkahalarını özgürce patlatıyorlardı! Adam dikkatlice erkek karakterleri izliyordu! Çok başarılı bulmuştu onları. Bu bir erkeklik şaheseri olmalıydı. Kadınlar ile elleri ayakları titremeden diyalog kuruyorlar ve kendilerine hayran bakışlar atılmasını sağlıyorlardı. Leyla’nın yakınlığını hissedip masanın tam karşısında ki bayana “ Ne güzel yermiş” dedi. Sesi; 4 yaşında utangaç bir çocuk gibi mahmurca çıkmıştı. Ömer sırıtarak “ Alt tarafı yemek yenen bir yer, rahat ol kardeşim” dedi ve birden neşeli yüzünü, somurtkanlığa döndürdü. Cem’in beti benzi atmıştı. Şimdi kusabilirdi veya bir işim çıktı diyerek masayı hızlıca terk edebilirdi. Ama o terli elleri ve ayakları yok mu? Kalktığında kayıp ta güm diye düşebilirdi. Böylelikle herkes ona bir kahkaha patlatır, her görüşlerinde de inceden inceye sırıtır dururlardı!
Yemek dönüp masasına oturduğunda, sanki annesinin güvenli kollarında hissetmişti kendini. Kararlılığını hissetti. Artık birşeyler yapmalıydı. Güçlü ve komik bir erkek olmalıydı. Planları yok değil di ve değişmeyecek değil di!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İhtiyar ve Kör

Dante: Kayıp Cennet - Sayfa

Ulu Meyve Ağacı (şiir)