Şaşkın Adamın Günlüğü -14.BölümÖğlen yemeği teklifini somurtkanca selamlayarak ret etti. Ömer’in onu dışlamak istediğini düşünüyordu. Şimdi ise küçük bir çocuk gibi alıngandı. Ve bu sosyal ataklarını şimdilik duraklatmıştı! Akşama kadar sessizce, kimseye danışmadan, dokunmadan, sohbet etmeden mesaisini bitirmişti.
Eve dönerken otobüste kendi ile delice uğraşıyordu. Her on saniyede,  yaş bir ağaç gibi bükülen belini ve omuzlarını dikleştiriyor, daha önce hiç farkında olmadığı bu durum için geçmişini sorguluyordu. Dik bir beli, neden eğer ki insan? Ah şu kör olası utangaçlık ve eziklik duygusu… saçlarını tarayıp jölelediği için, sakallarını düzelttiği için kendini halen yargılıyordu.
Boşalan bir koltuğa susuz bir bedevi gibi atılmıştı. Yanında oturan genç ve yakışıklı delikanlıyı çaktırmadan izledi. Ne kadar mahmur bir duruşu vardı. gür ve sağa doğru taranmış siyah saçlarından tutunda incecik boynunun etrafından nazik bir ceviz dalı gibi süzülen uzun omuzlarına oturmuş parkanın ince bele bağlanmış kuşağının saçaklı bir parlak kumaşın altından parlak rugan ayakkabılarına uzanan ince boru kumaş pantolonu kesinlikle kusursuz bir erkek görünümünü yansıtıyordu. Resmini çekip kendini ona benzetmek istiyordu. O da kusursuz olmak istiyordu. Beğenilmek… Fakat saçını özenlice taradığı için utangaçlıktan şekilden şekle giren bir adam nasıl olurda böyle kusursuz bir kalıbı taşıyabilirdi. Düşündü! Kalıpların düşünceler yarattığını düşündü.
Kafasını kaldırdığında kısa boylu esmer, kıvırcık saçlı, elmacık kemikleri yuvarlak bayanın dik bakışları muhatap oluyordu. Utanıp yüzünü camdan dışarı doğru çevirdi. Tekrar içine düşen o merak yüzünden dönüp baktı. Ve bakmaya devam eden genç kız bu sefer utanarak önündeki insanların sırtına doğru çevirdi kalın boynunu. Heyecanlanmıştı. Hatta elleri bile titriyordu. 

Yorumlar

 1. ŞAŞKIN ADAMIN GÜNLÜĞÜ Okundu.

  "NEFES" ROMANI Okundu.

  "KORKUSUZ" ROMANI Okundu.

  Geriye bir tek Yarım Yüzlü Adam'ın romanı kaldı.

  Onunda hala kitabı bekleniyor. Hala... :(

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İhtiyar ve Kör

Dante: Kayıp Cennet - Sayfa

Ulu Meyve Ağacı (şiir)